Mūsu pakalpojumu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālo inovāciju programmas ietvaros (EaSI).
/ Kā darbojas mūsu platforma /

Piegādājiet klientam preces vai pakalpojumus


Tiešsaistē reģistrējieties platformā FLEXIDEA


Attāli parakstiet līgumu


Augšupielādējiet nesamaksātu rēķinu

Saņemiet maksājumu diennakts laikā
/ Par mums /

FLEXIDEA ir moderns rēķinu finansēšanas risinājums (alternatīva faktoringam). Šī tiešsaistes platforma ļauj aizmirst par nenomaksātiem rēķiniem.

Vairs nav jāstrādā ar papīriem, vairs nav jāgaida. Tikai augšupielādējiet rēķinu un diennakts laikā saņemiet maksājumu!

Uzziniet, cik tas var būt vienkārši, ātri un inovatīvi salīdzinājumā ar banku uzņēmumu finansēšanas risinājumu - faktorings.

Laipni lūdzam FLEXIDEA!
Rēķinu finansēšana

ir vislabākais veids, kā koncentrēties uz uzņēmējdarbību, nevis maksājumu termiņiem

Pakalpojums pilnīgi tiek sniegts tiešsaistē

tāpēc laiks velti nav jāšķiež

Sadarbība ir caurspīdīga -

nav gada vai reģistrācijas maksas

Pakalpojums ir neatkarīgs

nav jāiet uz banku

/ Dibinātāji /
Vladimirs Fogels
Marija Sutirina

Pabeidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Bija atbildīgs par iekšējās kontroles sistēmas izveidi, par riska darījumu kontroli un atbilstības riska pārvaldi bankā Igaunijā, kā arī pirms tam vadīja Juridisko pārvaldi dažādās bankās Latvijā. Ņemot vērā, ka faktorings Latvijā nav īpaši attīstīts, kopā ar Mariju bija izlēmis dibināt FLEXIDEA ar mērķi piedāvāt Latvijas uzņēmumiem papildus finansēšanas iespējas.

Maģistra grāds biznesa administrēšanā (MBA). Strādājusi banku nozarē kopš 2000. gada līdz 2017. gadam. Bijusi atbildīgā valdes locekle par klientu apkalpošanu dažādās bankās gan Latvijā, gan Igaunijā.

/ FAQ /
Kam visvairāk ir vajadzīga rēķinu finansēšana?

Rēķinu finansēšanas pakalpojums pirmām kārtām ir piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem. Mēs ļaujam izvairīties no ilgiem izrakstīto rēķinu samaksas termiņiem.

Lai izmantotu šo pakalpojumu, jūsu uzņēmumam ir jābūt sešu mēnešu saimnieciskās darbības vēsturei un vismaz 30 tūkstošu eiro ieņēmumiem šajā periodā. Turklāt jūs nedrīkstiet būt kāda tiesas procesa dalībnieks un/vai jums nedrīkst būt nodokļu problēmu.

Kā darbojas rēķinu finansēšana?

Rēķinu finansēšana ir paredzēta naudas plūsmas uzlabošanai ar rēķina pārdošanas palīdzību. Jūs saņemsiet maksājumu diennakts laikā, nevis pēc standarta 15–120 dienām. Viss process ir ļoti ātrs un ērts.

  1. Jūs reģistrējaties un apliecināt savas personas identitāti platformā FLEXIDEA.

  1. Jūs attāli VIENREIZ parakstāt līgumu ar mums, izmantojot vienu no integrētajiem rīkiem (e-parakstu, „Mobile-ID” vai „Smart-ID”).

  1. Jūs izrakstāt un iesniedzat mums rēķinu, izmantojot platformu (tikai par piegādātajām precēm vai pakalpojumiem, avansa maksājumi nav atļauti).

  1. Mēs diennakts laikā novērtējam jūs un jūsu debitoru.

  1. Ja debitora profils atbilst mūsu prasībām, mēs (platforma jūsu vārdā) nosūtām tam paziņojumu par rēķina rekvizītu izmaiņām un saņemam no debitora apstiprinājumu (vai preces un/vai pakalpojumi ir piegādāti un pieņemti samaksai).

  1. Jūs saņemat finansējumu.

  1. Debitors veic samaksu tieši mūsu kontā atbilstoši saskaņotajiem nosacījumiem.

Vai tas ir pilnīgs tiešsaistes pakalpojums?

Jā. Jums nekur nav jāiet un nav pat jāzvana. Pakalpojums ir pilnībā pieejams tiešsaistē, un navigācija ir intuitīva. Jums patiks ar to strādāt jebkurā jums ērtā laikā.

Kāda informācija ir nepieciešama, lai sāktu sadarbību?

Tikai Jūsu uzņēmuma dati. Lai mēs varētu izteikt Jums visizdevīgāku piedāvājumu, mēs varam arī palūgt jūs augšupielādēt bankas konta izrakstus par pēdējiem sešiem mēnešiem.

Kāpēc ir vajadzīga finansiālā informācija?

Mēs varam palūgt finansiālo informāciju, lai novērtētu jūsu kredītrisku un iepazītos ar jūsu uzņēmumu. Iesniegtie dati un augšupielādētie dokumenti būs pieejami tikai mūsu analītiķiem, un tie netiks koplietoti ar trešām personām. Par konfidencialitāti jūs varat vairāk izlasīt Privātuma politikā.

Cik rēķinu es varu pārdot?

Jūs varat pārdot tik daudz rēķinu, cik nepieciešams. Ieejiet platformā, augšupielādējiet rēķinu un saņemiet naudu.

Vai es varu finansēt rēķinus, kas ir izrakstīti privātpersonai?

Mēs finansējam tikai tos rēķinus, kas ir izrakstīti uzņēmumiem un/vai valsts sektoram. Mēs nefinansējam rēķinus, kas ir izrakstīti privātpersonām vai individuālajiem uzņēmējiem (komersantiem).

Vai es varu finansēt rēķinus, ko esmu izrakstījis klientiem ārvalstīs?

Protams. Pašlaik mēs pieņemam rēķinus, kas izrakstīti Eiropas Savienības valstīs reģistrētiem debitoriem.

Kādi ir standarta noteikumi rēķinu finansēšanai?

Rēķina samaksas termiņš ir 15 - 90 dienas.

Rēķina minimālā summa - 500 EUR.

Ierobežojums klientam - līdz 50 000 EUR.

Finansējums 70% - 100% apmērā no nenomaksātā rēķina summas.

Cik lielu daļu no mana rēķina jūs finansēsiet?

Mēs varam finansēt līdz 100 % no nenomaksātā rēķina summas. Kad jūsu rēķins tiks finansēts, mēs ieturēsim diskontēšanas maksu un pārskaitīsim atlikušo summu jūsu kontā. Komisijas maksas struktūra ir ļoti vienkārša un caurspīdīga.

Vai jūs sazināties ar manu klientu, pirms es esmu parakstījis līgumu ar jums?

Nē, to mēs nedarām.

Vai ir jāmaina rēķina maksājuma informācija?

Jums nav jāmaina izrakstītā rēķina informācija. Mēs (platforma jūsu vārdā) nosūtīsim debitoram paziņojumu par rēķina rekvizītu izmaiņām. Tiklīdz mēs no debitora saņemsim apstiprinājumu (vai preces un/vai pakalpojumi ir piegādāti un pieņemti samaksai), mēs naudu par jūsu rēķinu pārskaitīsim jūsu kontā. Debitoram visi ar konkrēto rēķinu saistītie maksājumi ir jāpārskaita mūsu kontā, kas ir norādīts debitoram nosūtītajā paziņojumā, un jūs darāt visu iespējamo, lai maksājums tiek pārskaitīts šajā noteiktajā veidā.

Kādi ir izdevumi?

Reģistrēšanās platformā ir par brīvu. Turklāt mēs neprasām minimālo gada maksu un maksu par līguma izmaiņām un pārskatiem. Finansēšanas maksa sākas no 1 % mēnesī (vismaz 30 EUR).

Piemēram, jūs iesniedzat rēķinu par 5000 EUR. Avansa likme ir 100%.

Maksājums ir jāveic 30 dienu laikā, un mēneša komisijas maksa ir 2 %.

Komisijas maksa = 100 EUR.

Pēc diskontēšanas jūs nekavējoties saņemsiet 4900 EUR.

Kādas prasības jūs izvirzāt maniem klientiem (debitoriem)?

Ļoti laba finanšu vēsture. Saimnieciskās darbības vēsture trīs gadi, un gada ieņēmumi vismaz miljons eiro.

Kas notiek, ja debitors nesamaksā rēķinu pilnā apmērā?

Mēs piedāvājam rēķina finansēšanu ar klienta pienākumu to izpirkt. Tas nozīmē, ka jūs esat pilnīgi atbildīgs par debitora veikto rēķina samaksu un segsiet rēķina summu, ja to nav izdarījis debitors. Ja debitors (jūsu klients) nesamaksā rēķinu noteiktajā datumā vai samaksā rēķinu daļēji, mēs aprēķinām atlikušo summu un nododam maksājuma pieprasījumu jums. Atpirkšanas termiņš ir rēķinā noteiktais apmaksas termiņš + 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas.

Kas ir faktorings un faktoringa līgums?

Saskaņā ar Komerclikumu faktoringa līgums ir tāds līgums, ar kuru klients uzņemas pienākumu nodot par norunāto atlīdzību faktoram zināmus klienta naudas prasījumus pret trešo personu (parādnieku), kā arī izpildīt citas faktoringa līgumā noteiktās saistības.
Tādējādi, faktorings ir kredīta produkts, ar kura palīdzību uzņēmums var palielināt savus apgrozāmus līdzekļus nododot par atlīdzību savas prasījuma tiesības par jau piegādāto prēci vai sniegto pakalpojumu.

Rēķinu finansēšanas priekšrocības salīdzinājumā ar bankas faktoringu

Pirmkārt: bankas ļoti reti piedāvā faktoringu ar nelieliem finansēšanas limitiem. FLEXIDEA, savukārt, piedāvā finansēt atsevišķo rēķinu sākot ar 500 eiro.
Otrkārt: bankas piešķirot faktoringa limitu un slēdzot faktoringa līgumu piemēro atsevišķo komisiju par līguma noformēšanu – 0,5% - 1,5% apmērā no kopējā faktoringa limita, piemērojot arī minimālo likmi 500 eiro apmerā. FLEXIDEA, savukārt, šādu komisiju vispār nav.
Treškārt: bankas piemēro arī citas komisijas, kuras mēs nepraktizējam, piemēram: par kopējā un pircēja limita palielināšanu (0,1% - 1,5% no palielinātā limita), par avansa likmes maiņu (sākot no 100 eiro), par jauna pircēja pievienošanu (sākot no 50 eiro), par rēķinu administrēšanu (0,1% - 1,5% no rēķina summas), par atskaišu sagatavošanu (sākot no 5 eiro par katru atskaiti) utt.
Turklāt, klients nevar (1) brīvi mainīt pircēju sarakstu, t.i. faktorizēt rēķinus, kuri ir izrakstīti jauniem pircējiem; (2) izvēlēties, kurus rēķinus viņš grib finansēt; (3) bez bankas atļaujas mainīt saviem pircējiem rēķinu pēcapmaksas termiņus un pat saņemot šādu atļauju klientam jāmaksā attiecīgā komisija.
Mūsu platformā Klients var (1) pats brīvi izvēlēties kurus rēķinus augšupielādēt (t.i. finansēt); (2) pats vienoties ar saviem pircējiem par pēcapmaksas termiņiem un mainīt tos kaut ik reizi; (3) jebkurā brīdī redzēt visu savu darījumu vēsturi.